FAQ (Otázky a odpovede)

1. Ako si nakonfigurujem poštového klienta?

 

 

 Podrobné nastavenie klientov pošty Microsoft Outlook a Outlook Express nájdete v sekcii Podpora. Ak využívate iného poštového klienta, na jeho konfiguráciu budete potrebovať nasledujúce údaje:

  • server prichádzajúcej pošty: mail.nettrade.sk alebo 85.159.106.51 
  • server odchádzajúcej pošty: mail.nettrade.sk alebo 85.159.106.52
  • prihlasovacie meno: e-mailová adresa
  • prihlasovacie heslo: pridelené pri vytvorení účtu

2. Môžem pristupovať k svojej mailovej schránke aj iným spôsobom?

 

 

Áno samozrejme. K dispozícií je klient elektronickej pošty, ktorý v sebe integruje nadôležitejšie prostriedky pre posielanie a prijímanie e-mailov. Pristupovať k nemu môžete cez webový prehliadač z akejkoľvek lokality a to kliknutím na odkaz Webmail v hornej časti menu alebo na adrese https://webmail.nettrade.sk/

3. Akú veľkú prílohu môžem odoslať v e-mailovej správe?

 

 

Maximálna veľkosť prílohy, ktorú je možné odoslať je 5 MB. Ak potrebujete odoslať súbor väčší ako 5 MB, odporúčame Vám využiť službu Digitálna úschovňa na adrese www.uschovna.cz, kde je možné odoslať až 50 MB dát a to úplne zadarmo.

4. Ako si zmením prihlasovacie heslo do e-mailovej schránky?

 

 

Zmenu hesla je možné vykonať cez webové rozhranie a to kliknutím na nasledujúci odkaz alebo kliknutím na odkaz Nastavenia e-mailovej schránky, zmena hesla v sekcii podpora. Po kliknutí sa zobrazí s okno s výstrahou, ktoré je potrebné potvrdiť stlačením tlačidla ANO a vyplniť prihlasovacie meno (e-mailová adresa) a heslo. Potom už len stačí kliknúť na Change Password, zadať Vaše pôvodné a nové heslo a potvrdiť tlačidlom Change Password.

Okrem zmeny hesla je možné nastaviť aj automatickú odpoveď alebo presmerovanie na inú e-mailovú adresu. 

5. Je potrebné konfigurovať proxy server?

Nie je to potrebné, kedže na našich serveroch beží transparentný proxy server, ktorý túto skutočnosť zabezpečí a tak je možné využívať výhody proxy aj bez potrebných zásahov do nastavení prehliadača.

201006021500590.need_help

Potrebujete pomôcť pri výbere vhodného zariadenia ? neváhajte nás kontaktovať : sales@net-trade.sk

Váš košík je prázdny